• John Gilet Building
  • McDonald's
  • Gage Road Brewing Co
  • Stevemattbeach.com
  • Ed Square
  • Patriot Bloodstock
  • A Plus Homes
  • Yello Concrete Pumping
  • Dulux Trade Centre Guildford West
  • Boost Juice Winston Hills
  • Canley Heights RSL

1st Grade Caps

Fairfield Liverpool Cricket Club – First Grade Players List

Player

No. 

First Name  Last Name  Opposition  Date 
1 William  York  Penrith  28-Sep-85
2 David  Thompson  Penrith  28-Sep-85
3 Garry  Baldwin  Penrith  28-Sep-85
4 Mathew  Bugg  Penrith  28-Sep-85
5 Mark  Crittenden  Penrith  28-Sep-85
6 Vince  Higgins  Penrith  28-Sep-85
7 Paul  Lakeman  Penrith  28-Sep-85
8 Greg  Lockerbie  Penrith  28-Sep-85
9 Chris  Madden  Penrith  28-Sep-85
10 Lee  Sterrey  Penrith  28-Sep-85
11 Don  Stimson  Penrith  28-Sep-85
12 Scott  Hookey  St George  16-Nov-85
13 Greg  Clarke  St George  17-Nov-85
14 Paul  Calvert  Sydney University  11-Jan-86
15 Michael  Bartley  Gordon  16-Feb-86
16 Troy  Bosden  Bankstown  22-Feb-86
17 Warren  Craig  Bankstown  22-Feb-86
18 Darren  Stocks  Petersham  8-Mar-86
19 Ken  Gentles  Penrith  27-Sep-86
20 Crawford  Thompson  Hawkesbury  6-Oct-86
21 Mick  Ferris  Wests  23-Nov-86
22 Greg  Shahmatov  Waverly  26-Jan-87
23 Kevin  Sharpe  St George  7-Feb-87
24 Neil  Hinton  Sutherland  21-Feb-87
25 John  Camilleri  Petersham  26-Sep-87
26 Ronald  Davis  Petersham  26-Sep-87
27 Graeme  Donaldson  Petersham  26-Sep-87
28 Greg  Small  Petersham  26-Sep-87
29 Neil  D’Costa  Wests  24-Oct-87
30 John  Hutchinson  UNSW  15-Nov-87
31 Mark  Thomas  Gordon  5-Dec-87
32 Mark  Thompson  Northern Districts  2-Jan-88
33 Shane  Smith  Campbelltown  20-Feb-88
34 Mick  Kelleher  Randwick  24-Sep-88
35 Clive  Aviet  Sutherland  19-Nov-88
36 Paul  Gray  Northern Districts  7-Jan-89
37 Mick  Collins  Manly  11-Feb-89
38 Brett  Lack  Manly  11-Feb-89
39 David  Kelley  Randwick  30-Sep-89
40 David  Parker  Randwick  30-Sep-89
41 Brett  Patman  Randwick  30-Sep-89
42 Peter  Vidler  Wests  6-Jan-90
43 Jason  Deitz  Sutherland  10-Feb-90
44 Brian  Russell  Sutherland  10-Feb-90
45 Brad  Hunt  Randwick  29-Sep-90
46 Chris  Wilkinson  Northern Districts  15-Dec-90
47 David  Stanton  Parramatta  2-Feb-91
48 Richard  Gerdes  Northern Districts  28-Sep-91
49 Steve  Smith  Northern Districts  28-Sep-91
50 Andrew  Winter  Northern Districts  28-Sep-91
51 Greg  Dimery  North Sydney  30-Nov-91
52 Cory  Doyle  Sutherland  1-Feb-92
53 Shane  Deitz  Waverly  26-Sep-92
54 Steve  Luc  Waverly  26-Sep-92
55 Nadeem  Shahid  Waverly  26-Sep-92
56 Robbie  Aitken  Balmain  28-Nov-92
57 Mark  Johnson  Penrith  2-Jan-93
58 Michael  Edmond  Parramatta  25-Sep-93
59 Robbie  Luc  Parramatta  25-Sep-93
60 Jeff  Thorpe  Manly  4-Jan-94
61 Jason  Edwards  Manly  8-Jan-94
62 Matthew  Betsey  North Sydney  26-Jan-94
63 Tony  Grady  North Sydney  26-Jan-94
64 Keith  Greenbank  Wests  24-Sep-94
65 Anthony  Clark  Northern Districts  28-Jan-95
66 Ben  Schutz  Campbelltown  23-Sep-95
67 Grant  Lambert  Gordon  5-Nov-95
68 Nathan  McLoughlin  Bankstown  13-Jan-96
69 Grant  Harrison  Manly  17-Feb-96
70 David  Leishman  Sutherland  2-Mar-96
71 Chris  Ashenden  Sydney University  28-Oct-96
72 Shane  Trask  Easts  10-Nov-96
73 Mark  Liddell  St George  7-Dec-96
74 Nathan  Cook  Northern Districts  2-Mar-97
75 Shane  Greggs  Parramatta  4-Oct-97
76 Don  Nash  Parramatta  4-Oct-97
77 Sean  Pope  Parramatta  4-Oct-97
78 Paul  Cotter  Wests  12-Oct-97
79 Steven  Phillips  UNSW  16-Nov-97
80 Nathan  Thomas  North Sydney  3-Jan-98
81 Ben  Sawyer  North Sydney  25-Sep-98
82 Ryan  Snape  North Sydney  25-Sep-98
83 Russell  Wilcoxon  Campbelltown  1-Oct-98
84 Darren  Stevens  Petersham  1-Nov-98
85 John  Boulous  Easts  1-Feb-99
86 Pat  Richards  Easts  1-Feb-99
87 David  Gibbons  Hawkesbury  1-Mar-99
88 Mitchell  Yearsley  Parramatta  30-Oct-99
89 Shaun  Perris  Balmain  4-Dec-99
90 Ben  Rohrer  University of NSW  15-Jan-00
91 Simon  Skinner  Nth Sydney  7-Oct-00
92 Dean  Magee  Western Suburbs  21-Oct-00
93 Micheal  Parkins  Sutherland  6-Jan-01
94 Jason  Krejza  Petersham-Marrickville  27-Jan-01
95 Anthony  Pratt  Parramatta  17-Feb-01
96 Con  Karantz  Sydney University  22-Sep-01
97 Doug  Bollinger  Western Suburbs  5-Jan-02
98 Paul  Havell  Sutherland  28-Sep-02
99 Matthew  Harivel  North Sydney  1-Mar-03
100 Rob  Stuart  North Sydney  1-Mar-03
101 Dean  Hayes  Parramatta  25-Oct-03
102 Chris  Taylor  UTS Balmain  13-Dec-03
103 Matthew  Williams  Hawkesbury  10-Jan-04
104 Phil  Hangyasi  Eastern Suburbs  31-Jan-04
105 Ken  Greenway  UTS Balmain  25-Sep-04
106 Mitchell  Williams  UTS Balmain  25-Sep-04
107 Dave  Johnson  University of NSW  9-Oct-04
108 Gian  Scuglia  Bankstown  12-Feb-05
109 Phil  Novacevski  Blacktown  29-Oct-05
110 Dean  Treuer  Western Suburbs  25-Feb-06
111 Rick  Lucey  Western Suburbs  3-Dec-06
112 Jeremy  Cashman  Parramatta  22-Sep-07
113 Chris  Whelan  Sydney University  27-Oct-07
114 Wendel  Delpechitra  St George  18-Nov-07
115 Phil  Edwards  Bankstown  26-Jan-08
116 Luke  Doran  Bankstown  26-Jan-08
117 Shamus  Coe  Northern District  16-Feb-08
118 Gavin  Drayton  Sydney  18-Oct-08
119 Josh  Clinghan  Northern District  26-Oct-08
120 Michael  Wilson  Northern District  26-Oct-08
121 Stuart  Meaker  Parramatta  15-Nov-08
122 Dean  Attard  North Sydney  28-Feb-09
123 Robert Hearn Sutherland  26-Sep-09
124 James Terrett Hawkesbury 3-Oct-09
125 Nathan Smith Bankstown 28-Nov-09
126 Gurinder Sandhu Blacktown 25-Sep-10
127 Jeremy Maher Sydney University 20-Nov-10
128 Jake Doran St George 24-Sep-11
129 Mitchell Tremain University of NSW 29-Oct-11
130 Jeremy Smith St George 03-Nov-12 
131  Mitchell  Lloyd Northern Districts  08-Dec-12 
132  Harmon  Sandhu  Penrith  16- Feb-13 
133  Guy  Seymour  North Sydney  28-Sept-13 
134  Kieren  Elley  University of NSW  26-Oct-13 
135 Luke Ohrynowsky Sutherland  27-Sept-14
136 Liam  Hatcher Sutherland 4-Oct-14 
137 Andrew Deitz UNSW 13-Dec-14 
138 Callan Mckiernan Penrith 17-Jan-15 
139 Riki Wessels Penrith  17 -Jan – 15
140 Param Uppal Sydney Uni   11 -Oct – 15
141  Justin  Bertovic  St George   05- Dec -15 
142 Daniel Miles St George   05- Dec -15
143 Alister McDermott North Sydney  09- Jan -16
144 Raveesh Srivastava Gordon  01 -Oct -16
145 Vishal Vuppalapati Sydney  08- Oct -16
146 Chad Sammut Bankstown  30- Oct -16
147 Chris  Jones Western Suburbs   04- Dec -16
148 Viraj Kadam UNSW  23- Sept -17
149 Peter  Zybrands Campbelltown   30- Sept -17
150 Zack Johns Campbelltown   30- Sept -17
151 Damien Aviet  Campbelltown   30- Sept -17
152 Matthew  Critchley Sutherland  28- Oct -17
153 Waqas Qudrat Parramatta   03- Feb -18
154 Arjun Nair Western Suburbs  29- Sep-18
155 Ollie  Sale Parramatta 13- Oct -18
156 Josh  Baraba Sydney Uni  27- Oct -18
157 Riley  Allington Bankstown  10- Nov -18
158 Yuvraj Sharma Manly   17- Nov -18
159 Kazi Szymanski St George   01- Dec -18
160 Atharva Patil Eastern Suburbs   09- Feb -19

161

Ivan Sunjic Northern Districts 05-Oct-19

162

Simon Keen Campbelltown 13-Oct-19

163

Varanjit Singh Campbelltown 13-Oct-19

164

Gurrattanbir Singh Sydney Uni 27-Oct-19

165

Lachlan O’Connor Penrith 1-Dec-19

166

Jarrad Burke Randwick-Petersham 26-Sep-20

167

Jaydyn Simmons Randwick-Petersham 26-Sep-20

168

Navjot Singh Campbelltown 10-Oct-20
Share This